GAZDIPRO

December

Áttekintés



Decemberben a hőmérséklet jelentősen csökkenhet, és a tél teljes erővel beköszönt, aminek hatása lehet a kutyád egészségére és jólétére. November után a nappalok rövidebbek lesznek, ami kevesebb napsütést és több hideget jelent, ami befolyásolhatja a kutyád étvágyát, energiaszintjét és viselkedését.




Amikre még decemberben is érdemes figyelni

  • Élősködő paraziták: Igazság szerint, mivel a kullancsok és bolhák melegvérű állatokon megbújva élősködnek, így nem feltétlenül fognak megfagyni télen. Mindössze csökken a számuk. Szóval én a helyedben egész évben védekeznék a kullancsok és bolhák ellen.
  • Tisztántartás: Az esős, havas-latyakos időjárás miatt a kutya tisztán tartása kihívást jelenthet, így a fürdetés és tisztítás gyakoribban válhat szükségessé.
  • Dió mérgezés: Továbbra is előfordul, de az újabb nagyobb mérgezési hullámra március-áprilisban lehet számítani.
  • Kennel köhögés: A légúti betegségek nagyon gyakoriak télen is. Továbbra is fontos tehát az immunerősítés. A kutyaruhák és kutyakabátok nagyon fontos szerepet játszanak.
  • Szellőztetés: Végig a tél során emlékezz rá, hogy a hideg nem lehet kifogás egy kis szellőztetésre! Hiszen az egészség érdekében ez nélkülözhetetlen. Egy kis frissítő hideg levegő az immunrendszert is felpezsdíti. Fontos, hogy a szellőztetés nem egyenlő azzal, hogy Kedvenced a huzatban ül huzamosabb ideig! Ettől ugyanis könnyen megfázhat.
  • Fűtésszezon: Egész télen figyelj arra, hogy ne legyen túl száraz a levegő az otthonodban.
  • Megfázás és kihűlés veszélye: A hideg időjárásban a kutyák is fázhatnak, főleg a vékony szőrzetű, alacsony testzsírtartalmú, idős vagy beteg kutyáknak. Biztosíts számukra megfelelő menedéket és védelmet a hidegtől. Figyelj a kihűlés jeleire, mint például a remegés, a levertség, az alacsony energiaszint, és a hideg tapintatú bőr. Ha ezeket észleled, azonnal melegítsd fel a kutyád. Különösen hideg időben a kutyád fülei, farka és mancsai ki lehetnek téve a fagyásnak.
  • Táplálkozás: A hideg időjárásban a kutyád több kalóriát éget el, hogy melegen tartsa a testét, így lehet, hogy több táplálékra lesz szüksége. Konzultálj állatorvosoddal, hogy milyen változtatásokat kell eszközölnöd a kutyád étrendjében.









Most pedig vegyük át az újabb veszélyforrásokat, amiket decemberben elkerülhetsz!

Áttekintés

Ahogy az ősz átadja helyét a télnek, a csökkenő hőmérsékletek és a potenciálisan havas, fagyos körülmények ismét megkövetelik a bőr különös védelmét.

Szempontok, amik jelentős hatással lehetnek a tél beköszöntekor a kutyád bőrének egészségére:

  • Fűtött helyiségek: A beltéri fűtés miatt a levegő páratartalma jelentősen csökkenhet, ami tovább száríthatja a bőrt. Párásítók használata és a bőr rendszeres hidratálása segíthet a bőr egészséges állapotának megőrzésében. Ebben a legnagyobb segítséget a Nordcanin Csukamájolaj tudja biztosítani kedvencednek, hiszen a benne lévő esszenciális zsírsavak segítenek a bőr hidratálásában és ruganyosságának megőrzésében.
  • Hideg védelem: A szabadban töltött idő alatt a kutyák bőre ki van téve a hideg hatásainak. Megfelelő ruházat, mint például meleg kabátok vagy pulóverek biztosíthatnak szükséges védelmet a hideggel szemben, különösen a rövid szőrű vagy idős kutyák esetében. Különösen a nagytestű herélt kankutyákra érdemes télen vigyázni, az üres herezacskó bőr ugyanis könnyen fagyási sérülést szenvedhet egy hideg, köves padozaton.


A bőrszövet alultápláltsága, kiszáradása vagy a fagyási sérülés okozta gyulladásos állapot könnyen bőrsebekhez, viszketéshez, bundaváltási problémákhoz, fokozott vedléshez és szőrhiányos területek kialakulásához is vezethet. Mivel ezek gyógyulása hosszú folyamat, így a megelőzésre érdemes összpontosítani.

  •  

Professzionális megoldás a szőrzet és a bőr támogatásához minden évszakváltáskor

Ha te is olyan gazdi vagy, aki biztosra szeretne menni és elkerülnéd az évszakváltások okozta bőrgyógyászati kellemetlenségeket, akkor a Kutya Szőr- és Bőrvédelem Csomagunkat érdemes választanod! Ebben minden fontosabb készítményt megkapsz, ami kutyád bőrének egészségét támogatja és segíti az ideális szőrnövekedést. A csomagban helyet kapott:

 

Ezek a termékek kiválóan támogatják egymás pozitív hatásait és együtt egy bombaerős támogatást nyújtanak kutyád bőrének és szőrzetének, a kirobbanóan egészséges megjelenés érdekében. De a magas antioxidáns, vitamin és immunerősítő hatóanyag koncentrációknak köszönhetően még egy általános immunerősítő szereppel is bírnak, valamint a csukamájolaj még az ízületekre is jótékony hatással van. Kutya Szőr- és Bőrvédelem Csomagunkat ide kattintva tudod beszerezni.

Áttekintés


A karácsonyi hangulatot biztosító növényi dekorációk között bizony akadnak olyanok, amik mérgezőek lehetnek Kedvencedre. Bármilyen dísz-, vagy vágott virágot is kapsz ajándékba az ünnepek során, mindig gondold át, és járj utána, hogy az kutyád számára, vajon mérgező vagy pedig ártalmatlan.

Mérgező növények decemberben

  • Mikulásvirág: Egyes növények veszélyt jelenthetnek házi kedvencedre nézve! Például a mikulásvirág élénk színű levelei ugyan vonzóak lehetnek kutyák számára, de nem tesznek jót neki! Szerencsére csak nagy mennyiségben fogyasztva mérgező. A növény levelei egy fehér, tejszerű nedvet termelnek, amely viszketést és bőrpírt okozhat. A legjobb, ha a távol tartod kutyád elől. Gyakori ajándék Mikulás és Karácsony tájékán, ezért érdemes erre odafigyelni.
  • Magyal és a fagyöngy: A teljes növény és bogyók is mérgezőek lehetnek kedvencedre nézve. Ne hagyd, hogy kutyád ezekhez hozzáférhessen! Elfogyasztva elsősorban bélpanaszokat, hasfájást, hányást és nyálzást okozhatnak.
  • Tiszafa: A tiszafa levelei, ágai, törzse és magjai nagyon mérgezőek a kutyákra. A benne lévő taxin nevű toxikus anyag szívproblémákat okozhat, melyek végzetesek is lehetnek. A tiszafa mérgező részei a következő tüneteket okozhatják: hányás, hasmenés, légzési problémák, remegés, szívműködési problémák, összeomlás és halál.
  • Borostyán: A borostyán levelei és bogyói mérgezőek a kutyák számára. Ha egy kutya megeszi a borostyán részeit, az a következő tüneteket okozhatja: hányás, hasi fájdalom, nyáladzás, hasmenés. Súlyos esetben a kutya hallucinálhat, izomgörcsök és légzés leállás is bekövetkezhet.
  • Fenyőtoboz: A tobozok magukban nem mérgezőek a kutyák számára, de ha a kutya darabokra rágja és lenyeli őket, az okozhat száj- vagy nyelvsérülést, valamint fulladást, bélelzáródást vagy bélperforációt. Mindig ellenőrizd, hogy a kutya nem rágja-e szét a tobozt, és ha igen, azonnal vedd el tőle.

A Mikulásvirág nagyon szép karácsonyi hangulatú dísznövény. Kutyatartóként azonban a legjobb kerülni, nehogy egy nap Kedvenced megegye mindenestül.

Ahhoz, hogy a karácsonyi hangulat jól teljen, a legjobb, ha kutyabarát dekorációkat választasz és kerülöd a mérgező növények használatát a háztartásodban.

Összegzés


Ezek a növények különböző mennyiségben és egyedi módon árthatnak kutyusodnak. Ha azt gyanítod, hogy a kutyád bármelyik növényt lenyelte, azonnal vidd el állatorvoshoz. Ha lehetséges, próbáld meg elkerülni, hogy a kutya hozzáférjen ezekhez a növényekhez.

Áttekintés


Az ünnepek gyakran járnak együtt a háztartásban tárolt csokoládé mennyiségének drasztikus megnövekedésével. Mikulás nap jóvoltából is sok csoki és édesség szokott a cipőkbe, bakancsokba, és csizmákba kerülni. Igazán kedves dolog gyermekeidnek és szeretteidnek kedveskedni ezzel, csak arra vigyázz, hogy nehogy kedvencednek is jusson belőle!

A csokoládé mérgező a kutyának


Mindig ügyelj, hogy Kedvenced ne kaparinthassa meg az elrejtett édességeket, ugyanis a csokoládé számára mérgező! Ne hagyj elöl, vagy őrizetlenül csokoládét, vagy kakaó tartalmú ételt, amihez hozzáférhet! Minél magasabb kakaótartalommal bír a csokoládé (például étcsoki), annál veszélyesebb! Szerencsére a Mikulás csokifigurák általában nem sok kakaót tartalmaznak, de még így is ártalmasak kutyád emésztésére nézve. Ne kockáztass!

Általában minél márkásabb és drágább egy csokimikulás, annál magsabb a csokoládétartalma, így annál veszélyesebb a kutyákra nézve. A szőlő és a mazsola is mérgező hűséges társad számára, ezért a mazsolás csokit is messzire el kell dugni előle! De az egyre népszerűbb csokival bevont kávészemek is nagy bajt tudnának okozni.


Ha mégis megtörtént a baj


Ha kutyusod mégis felfalna egy tábla csokoládét, akkor a legjobb egy mihamarabbi állatorvosi vizsgálat! Vidd magaddal a csokipapírt is, mert ez segít az állatorvosnak a mérgezés súlyosságának megállapításában (rajta van hogy hány % kakaótartalmú). Gyógyszeres hánytatás segítségével a baleset utáni 3 órán belül még általában csökkenthetők a csokoládé mérgezés tünetei, mielőtt az a végzetes dózisban felszívódhatna.

A problémát a csokoládéban lévő teobromin nevű anyag okozza, ami a kutyákat nagyon erősen stimulálja, és nagyon lassú a lebontása a kutya szervezetében. Sőt! A kutyáknál a teobromin az epével választódna ki, de sajnálatos módon az epével ürülve a vékonybélben újra és újra visszaszívódhat! Vagyis mivel nem tud jól kiürülni a szervezetből, feldúsulhat és elérheti a vérben a végezetes koncentrációt. A csokoládé mérgezés legfőbb tünetei a szapora szívverés, a nyugtalanság, remegés, zihálás és a túlérzékenység. Ez súlyosabb esetben, ha nincs szakszerűen és időben kezelve, akkor sajnos a kutyus életét is fenyegetheti.

A kakaótartalom meghatározó a mérgezés súlyosságának szempontjából. Ha nincs a közelben elérhető állatorvos, akkor adj a kutyádnak annyi orvosi szén tablettát (125 mg-osat), amennyi a kutya testsúlya kg-ban, és megszorozva kettővel. Egy 10 kg-os kutyusnak tehát 20 szem 125 mg-os széntablettát simán beadhatsz ilyenkor. Nem pótolja az állatorvosi ellátást, de időt nyerhetsz vele és megelőzheted a végzetes csokoládé mérgezést.




Kutyusodat is bevonhatod a Mikulás napi ajándékozásba, csak neki való, kutyabarát finomságokat rejts el számára! Imádni fogja, hogy a szimatát kell használnia.

Áttekintés


Amikor télen elkezdődnek a havazások és egyre többször zuhan fagypont alá a hőmérséklet, akkor egyre több helyen sózhatják majd az utakat és a járdákat. Az utak lefagyása ellen használt útszóró só viszont nem csak a fagyás ellen dolgozik, hanem felmarhatja kedvenced talppárnáját is!




Útsó okozta tünetek


A sóval való hosszan tartó érintkezés ugyanis kémiailag károsíthatja, kimarhatja kutyád mancsát, illetve hosszan tartó bőrgyulladást is eredményezhet. Főleg a városi kutyák veszélyeztetettek, hiszen szinte a forgalmasabb településeken minden járdát és utat felsózhatnak a fagyossabb napokon.

Egyes kutyafajták sokkal érzékenyebbek a talpukra. Ilyenek a kisméretű-, a miniatűr-, és a toy fajták, a chihuahuák és a különösen vékony testalkatú kutyafajták, mint például az agarak és a hozzájuk hasonló kutyafajták. Télen tehát érdemes bizonyos időközönként mancsokat és a talppárnákat is ellenőrizned kedvencednél!

Télen az útszóró só kristályain kívül még éles jégdarabok is könnyen bejuthatnak kutyád lábujjai közé, ahol kisebb vágásokat, karcolásokat ejthetnek a bőrön. A sérült végtag emiatt fájdalmas és viszket, így a kutya elkezdi azt nyalogatni, ezáltal az apró karcolásokból egyre nagyobb sebek keletkezhetnek, amik a nyalogatás miatt a szájflóra baktériumaival könnyen felül is fertőződhetnek! A hámsérüléseknél egy következő séta alkalmával az útszóró só már még jobban ki tudja marni kedvenced talpát, emiatt azt még jobban fogja rágcsálni, nyalogatni, így ez egy ördögi kör!

Az útsó okozta felmaródások kezelése


Ha már megtörtént baj, akkor érdemes az apró sérüléseket fertőtleníteni Betadine oldattal, de ha a panaszok nem múlnak és kutyád folyamatosan nyalogatja, rágcsálja a mancsait és romlik a sebek állapota, akkor mindenképp javasolt egy állatorvosi vizsgálat.

Megelőzés

  • Szőrzet karbantartása: Tartsd röviden kedvenced mancsán a szőrt, szükség esetén vágasd vissza kutyakozmetikussal. Így az ujjai közt majd kevesebb jégdarab és sókristály tud megtapadni.
  • Lábmosás: A téli séták során pedig mindig légy körültekintő, különösen, ha egyértelműen látod az útsózás jeleit. A sóval ellentétben a hó nem okoz gondot a kutyád talpbőrének, ezért még az is jobb, ha a hóban sétáltatod őt, mint a sóval felszórt járdán, tehát inkább messziről kerüld el a felsózott helyeket. Miután hazaértetek a sétából, minden alkalommal langyos vízzel alaposan mosd meg kutyád mancsát és a talppárnáit, majd szárítsd meg őket.
  • Kutyacipő: Használhatsz a talpakat megvédő kutyacipőt is, de ez sajnos sok kutya számára kényelmetlen.
  • Mancsápoló krémek: Télen a talppárnák gondos ápolása kiemelten fontos. Ha azt tapasztalod, hogy kutyád talppárnáján berepedezik a bőr, akkor javasolt hámosító kenőcsökkel ápolnod azt.
  • Megfelelő táplálás: Az esszenciális zsírsavakban gazdag táplálkozás és ezt tartalmazó táplálék kiegészítők segíthetnek a bőr egészségének megőrzésében.

Egy fagyos téli séta után a legjobb, ha hazaérve leöblíted Kedvenced mancsait, nehogy az útszóró só felmarja a bőrét!

Áttekintés


Karácsonykor rekordokat szokott dönteni a háztartásban tárolt csokoládé mennyisége. Szaloncukor lóghat a karácsonyfán és több helyen is bontott csokoládéra bukkanhat a házikedvenc. De nem is kell bontottnak lennie, mert kedvenced az ajándékok kibontásában is ügyes lehet, hiszen kitűnő szimatával gyorsan felfedez bármilyen szimpatikus finomságot. De ha veszélybe kerül a csoki, az a kutyának se jó!

Mérgező finomságok


Mindig ügyelj rá, hogy kutyád ne kaparinthassa meg ezeket az édességeket, ugyanis a csokoládé a kutyák számára mérgező! Ne hagyj elöl, vagy őrizetlenül csokoládét, vagy kakaó tartalmú ételt. Minél magasabb kakaótartalommal bír a csokoládé (például étcsoki), annál veszélyesebb.

Ha tudod, hogy Kedvenced nagyon falánk típus, akkor nem jó ötlet szaloncukrokat lógatnod a karácsonyfára. Inkább ne kockáztass! Különösen veszélyesek a mazsolás csoki, hiszen a kutyákra a szőlő is mérgező lehet. De nem csak a csokoládé és az édességek jelentik az egyetlen veszélyforrást karácsonykor.

A leggyakoribb karácsonyi veszélyforrások

  • Törékeny díszek: Egy csillogó karácsonyfadísz izgalmas játéknak tűnhet kutyád számára, főleg kölyökkorban. Jegyezd meg alaposan, hogy miket tettél fel a fára, mert, ha például egy girland hiányzik az gondot jelent! Lenyelve ugyanis az ilyen idegentestek könnyen bélelzáródást okozhatnak.
  • Viaszos veszélyek: A kutya megeheti még a legfurcsább szagú illatos gyertyát is, alumíniumostól, mindenestül. Egyszer 5 db kis teamécsest hánytattam 
  • Etetési hibák: Gyakori jelenség, hogy az ünnepi lakoma után minden csontot a házikedvenc kap meg. Ez bizony szoruláshoz vezethet! A zsíros, sós, fűszeres ételek amúgy sem javasoltak kutyádnak, mivel ezek könnyen elcsaphatják a hasát, emésztési zavarokat, hányást, hasmenést okozva, de súlyosabb esetben akár hasnyálmirigygyulladáshoz is vezethetnek! Gyakori ilyenkor, hogy a gazdi túl sok jutit ad a házikedvencnek, amivel szegény elcsapja a hasát és hasmenése lesz.
  • Hibás kutyasüti receptek az internetről: Nagyon trendik a mindenféle fűszerrel megspékelt kutyasütik is manapság, de ez sem javasolt Kedvencednek! Csak hivatalos helyről vásárolj ilyesmit, vagy állatorvosoddal egyeztesd le a receptet, nehogy kutyusodnak olyat ajándékozz, ami nem is egészséges számára.

Összegzés


Ne feledd, hogy kutyád számára az ünnepet nem az embernek szánt ételekkel és fogások megkóstoltatásával, hanem inkább sok játékkal és figyelemmel érdemes megfűszerezned! Ha mindenáron ehető ajándékot szeretnél adni kedvencednek akkor a hivatalos kutyatorták és kutyapékségek portékái közül választhatsz. Ezek a kisállatok számára is fogyasztható finomságok, amik a kutya számára ehető alapanyagokból vannak összeállítva.

Ne hagyd őrizetlenül az ehető ajándékokat Karácsonykor! Ne feledd, hogy ezek árthatnak Kedvencednek. Vigyázz rá, hogy az ünnep békésen teljen és ne egy állatorvosi ügyeleten!

Áttekintés


Minden évben rengeteg kutyásnak okoz kellemetlenséget a szilveszteri durrogtatás. A petárdák, a tűzijátékok és egyéb pirotechnikai eszközök hangja nagyon ijesztő a kutyák számára. A tűzijátékkal kapcsolatos óvintézkedéseket már az augusztus 20.-ai leckében részletesen bemutattuk, így ennek a leckének a jelentős része ismétlés lesz. Amiben kissé más a Szilveszter, hogy ezen az ünnepen fogy világszerte a legtöbb alkohol. Kutyagazdiként azonban annyi józanságra mindenképp szükséged lesz, hogy Kedvencedet ezen a napon se érhesse baj!

Így készülj a Szilveszterre:

  1. Ne durrogtass: Mellőzd a tűzijátékok és más pirotechnikai eszközök használatát kutyák jelenlétében.
  2. Pórázon sétáltass: Általános érvényű szabály, hogy mindig pórázon sétáltass. Az eddigi tapasztalatok szerint Szilveszter tájékán bármikor eldurranhat egy-egy petárda, ami kedvencedet elijesztheti mellőled.
  3. Még véletlenül se kösd ki: Egy ijedtségtől menekülni próbáló kikötött kutya ugyanis könnyen felkaszthatja magát a pórázzal, vagy lánccal, tehát balesetveszélyes.
  4. Megfelelő nyakörv, hám és bilétaKutyád nyakörvén kényelmesen megfér egy biléta, a nevével és a Te telefonszámoddal. Ez segít, hogy elveszett kedvencedet a megtaláló a leghamarabb visszajuttathassa hozzád. A bilétát kutyahámra is felteheted. A fényvisszaverő csíkokkal ellátott nyakörv és hám segíthet elveszett kedvenced megtalálásában.
  5. Aktív mikrochip: Ellenőriztesd kedvenced mikrochipét egy állatorvosi rendelőben. Egyúttal a PetVetData online rendszerbe felvitt adatokat is érdemes aktualizálnod. Ha még nem lenne kedvencedben mikrochip, akkor tetess bele egyet állatorvosoddal, ez amúgy is kötelező. Azok az elveszett kutyák, akikben van mikrochip, ezek döntő többsége pár napon belül hazakerül az aggódó gazdihoz. Ezzel szemben chip nélkül már sokkal rosszabbak erre az esélyek!
  6. Alapos lefárasztás: Szilveszter napján érdemes lefárasztani kedvencedet mind fizikálisan, mind mentálisan, hogy felesleges energiái majd ne egy szökésben teljesedjenek ki. A leghatékonyabb természetes nyugtató nem más, mint a közös játék!
  7. Gyógyszeres nyugtatók: Léteznek nyugtatók kedvenced számára is. De ezek hatékonyságáról, vagy alkalmazási módjáról mindig állatorvosoddal konzultálj. Legjobb, ha csak állatorvostól vagy állatpatikából vásárolsz ilyen szereket. A legtöbb ilyen nyugtatót már előzetesen el kell kezdeni adagolni, tehát ne hagyd ezt a lépést az utolsó pillanatra.
  8. Ne etess túl későn: Szilveszter napján az esti etetés helyett legkésőbb délután adj enni a kutyádnak. Ha nyugtatót is adsz kedvencednek, akkor az etetést össze kell hangolni a gyógyszerbeadással. Olvasd el figyelmesen a nyugtató használati útmutatóját.
  9. Zárt, nyugodt hely: Kedvenced legyen melletted, egy nyugodt, zárt helyen. Udvari vagy kertben tartott kutyádat is legalább engedd be az előszobába vagy a garázsba. Húzd le a redőnyöket és kapcsold be a tévét vagy a rádiót. Ezek segítenek kiszűrni az erős kinti fényeket és elnyomják a beszűrődő hangokat. Már a gazdi puszta jelenléte is általában nyugtató hatással bír. Egy rettegő kutyát magára hagyni pedig súlyos felelőtlenség.
  10. Őrizd meg a nyugalmadat: Ha kedvenced látja rajtad, hogy te is rettegsz a durrogtatásoktól, vagy hogy mennyire aggódsz, azzal csak még jobban megijeszted őt. Inkább próbálj meg magabiztosságot sugározni.
  11. Ne büntesd a félelmét: Ha nagyon fél, akkor se büntesd meg ezért, hiszen nem fogja megérteni, és így csak még jobban megijed majd. Ha az ijedtségtől elkezd tombolni, akkor nem a lefogás lesz a legjobb módszer a lenyugtatására. Ilyenkor inkább egy szállító boxban, vagy egy kisebb helyiségben helyezd el őt, amíg megnyugszik.
  12. Ne jutalmazd a félelmét: Ha étellel, vagy túl sok simogatással jutalmazod a kutyusodat, amikor fél, akkor megerősíted benne azt, hogy rettegnie kell. Ha az rögzül benne, hogy félelem esetén a gazdi többet foglalkozik vele, akkor a későbbiekben is igyekszik majd félősebbnek mutatkozni. Tehát viselkedj és törődj vele természetesen és sugározz nyugalmat. A bátorságát viszont nyugodtan megjutalmazhatod.
  13. Ne ignoráld a félelmét: Ha egyszerűen csak nem foglalkozol kutyád érzéseivel, azzal úgy teszel, mintha magára hagynád. Ezt traumaként élheti meg kedvenced, mivel ez olyan érzés számára, mintha a falka kitaszítaná, nem foglalkoznának vele a többiek, mikor ő bajba került.
  14. Kontroll: Ne igyál annyi alkoholt, hogy elszálljon a kontroll. Ne feledd, hogy kutyádra ezen a napon is vigyáznia kell valakinek.
  15. A kutya ne igyon alkoholt: Az alkohol nagyon káros a kutya szervezetének. Még csak poénból se engedd, hogy alkoholos italokba lefetyeljen. A maradék italokat tedd el, vagy öntsd ki, mielőtt Kedvenced kiszimatolja őket.

Összegzés


Tehát engedd meg kutyádnak Szilveszter éjszaka, hogy melletted legyen és sugározz neki magabiztosságot. Megsimogathatod, de nem érdemes túlzóan dajkálgatni, mikor fél, mert ezzel csak azt nyugtázod benne, hogy a félelem a helyes viselkedés. Remélem, hogy a te kedvenced stabil idegrendszerű és az ünnepek viszontagságait is jól szokta viselni. Ha mégis megijedne, akkor pedig ezekkel a tippekkel sikerülhet úrrá lenned a félelmén!

Ne engedd, hogy kiskutyád felmásszon az ünnepi asztalra és a vendégek alkoholos italaiba igyon! Ha betartod ezeket a tippeket akkor nagy eséllyel békés lesz az ünnep. Kutyusod egészsége és boldogsága pedig megadja az alapot, hogy egy szuper új év várjon rád!

0